Son güncellenme :21.04.2013 23:33

Anasayfa > Anasayfa > IRKÇI GERİCİ BÖLÜCÜ ANAYASA İSTEMİYORUZ

21.04.2013 Paz, 23:33

Çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve sendikanın içinde yer aldığı Vatan ve Cumhuriyet Birlikteliği, 24 Mart Pazar günü saat 13.00’te Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde “Vatanımıza, Cumhuriyetimize ve Emeğimize Sahip Çıkıyoruz” etkinliği düzenleyecek.
Etkinliğe, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, Türk Hukuk Kurumu Başkanı Sabih Kanadoğlu, gazeteci-yazar Bekir Coşkun, Sanatçılar Girişimi Sözcüsü Ataol Behramoğlu, Türkiye Gençlik Birliği eski Genel Başkanı İlker Yücel, Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, İstanbul Eczacı Odası Başkanı Semih Güngör ve Engelliler Konfederasyonu Genel Başkanı Turhan İçli konuşmacı olarak katılacak.
Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
“Bugünkü Meclis, kurucu meclis değildir dolayısıyla anayasa yapamaz. Sayısal çoğunluğun dayattığı bir anayasa halkın anayasası olamaz. Şu an yapılmak istenen anayasa, ülkemizin bölünmesine zemin hazırlayacak, üniter ve sosyal devlet ortadan kaldırılacaktır. İmralı tutanakları ve şova dönüşen Diyarbakır’daki Nevruz kutlamaları, ulus devleti ortadan kaldırmaya yönelik planları açığa çıkarmıştır. Anayasada nelerin yer alacağı terör örgütüyle pazarlık edilirken, hangi tavizlerin verileceği halktan gizlenmiştir.
Eğitim-İş olarak ırkçılığa, bölücülüğe ve gericiliğe karşı olan herkesi demokratik ve meşru yolları kullanarak bu anayasanın çıkarılmasına karşı durmaya çağırıyoruz. Bu kapsamda, 24 Mart tarihinde Ankara’da gerçekleştireceğimiz etkinlikte vatanımız için birlikte olalım diyoruz.”

48 views

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*