Son güncellenme :06.10.2013 18:38

Anasayfa > Anasayfa, Fotoğraf Galerisi > 5 Ekim’de Taksim’de Direndik.

06.10.2013 Paz, 18:38

Eğitim-İş başkanı Veli Demir ve MYK ‘nin de katıldığı, İstanbul ve yakın  illerdeki şubelerin de destek verdiği “basın açıklaması” birlikteliğimiz. polis’in barikatlarla , TOMA’larla önümüzü kesmesinin ardından bir direniş eylemine dönüştü.

Günün anlamına uygun olarak taşıdığımız “andımız” afişi ile Galatasaray Lisesi önüne yürüyemeyeceğimizi bildiren polis tavrına karşı dört saatlik bir direniş gösterdik. İstiklal Caddesi sakinleri ve o saatlerde İstiklal Caddesinde olan yurttaşların da büyük desteği ile eylemimiz sloganlar, türkülerle çok renkli geçti. 3 Nolu Şube Özlük-hukuk sekreterimiz Nuri Gökçek’in polis müdürüne ithafen yaptığı doğaçlama konuşma ise gerçekten çok etkileyiciydi.

Dağılmama kararlılığıyla dört saatlik bir direnişin ardından Genel Başkanımız Veli Demir’in durum değerlendirmesi ve uygulanan faşizan tavırları protesto etmek amacıyla basın açıklamasını bugün burada yapmayacağımızı bildirmesiyle eylem sonlandırıldı.

Ardından Beyoğlu Öğretmenevi’ne geçen yönetici ve üyelerimiz burada genel değerlendirme ve sohbet amaçlı bir toplantı yaptı.

Sadece basın açıklaması yapmak amacıyla hem de 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nde bir araya gelen öğretmenlere gösterilen bu demokrasi dışı tavrı kınıyoruz.

 

288 views

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*