Son güncellenme :08.09.2014 22:10

Anasayfa > Anasayfa > 4. Olağan Kongremiz Tamamlandı

08.09.2014 Pts, 22:10

Eğitim-İş IV. Olağan Genel Kurulu Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı ilk Eğitim-İş’in Kurucu Genel Başkanı Niyazi Altunya yaptı.

Genel Kurula, Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanı Metin Feyzioğlu, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, DSP Genel Başkan YardımcısıUğur Gürel, Halkın Kurtuluş Partisi Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran, Makedon SONG Sendikası Genel Başkanı Jakim Nedelkov, Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Tutoğlu, siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri ile çok sayıda üye katıldı.

Yoklama ve açılışın ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul, Divanın oluşturulması ile devam etti. Eğitim-İş sinevizyon gösterisinin izlenmesinin ardından Genel Başkanımız Veli Demir açılış konuşmasını yaptı. Demir, Eğitim-İş’in 42 bin üyeye ulaştığını ve hızla büyümeye devam ettiğini belirterek eğitimdeki özelleştirmeye gericileşmeye ve kadrolaşmaya karşı daha etkin mücadele edileceğini belirtti.

Konukların konuşmalarının ardından, Eğitim-İş eski Genel Başkanı Yüksel Adıbelli ve Niyazi Altunya’ya Onursal Genel Başkanlık ünvanı verildi. Sağlık sorunları nedeniyle Genel Kurul’a katılamayan Adıbelli’nin plaketini Genel Basın Yayın Sekreteri Barış Düdü aldı.

İkinci gün, sendika organlarına seçimler yapıldı. Merkez Yönetim Kurulu için üç liste ve 7 bağımsız aday katıldı. Merkez Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Konfederasyon Üst Kurul Delegeliği için 305 delegenin oy kullandığı seçimde Genel Başkanımız Veli Demir’in listeleri tüm organlarda seçildi.

Yeni Merkez Yönetim Kurulu şu adlardan oluştu: Veli Demir, Nazım Kırcı, Hikmet Pala, Dilek Yurdagül, Önder Yılmaz, Mehmet Altıntop, Gülfer Murat.

Eğitim-İş İstanbul 3 Nolu şube yönetimi olarak , MYK’ ye seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyor, daha güçlü, daha büyük bir Eğitim-İş adına her zaman yanlarında olduğumuz bildiriyoruz. Yaşasın Eğitim-İş, Yaşasın Çağdaş ,Laik, Bilimsel eğitim mücadelemiz, yaşasın Birleşik Kamu-iş… 

112 views

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*